Virtual Reality ( Sanal Gerçeklik )

Sanal Gerçeklik(Virtual Reality):

             Bilgisayarlar tarafından taklit edilerek oluşturulan sanal ortamların deneyimlenebilir olması olayıdır.
Çoğu sanal gerçeklik ortamı bir bilgisayar ekranı yoluyla edinilen görsel tecrübelerden ibarettir. Bilgisayar ortamında 3. boyutta modellenmiş mekanların render diye bilinen; kaplama, ışık, parlama gibi fonksiyonlar dahilinde görselleştirilmesi ile oluşturulan ortamlardır.
Yani gerçekte var olmayan bir ortamın deneyimlenebilmesi olayı olarak düşünülmüştür. 360 Video’lar yani sanal gerçeklik videoları ise gerçek bir ortamı daha sonra deneyimleme imkanı sunmaktadır.

1) VR 360° Video :

             2014-2015 Yılları arasında kurduğum, VRinovatif firmasını kapatarak, çekim ve montajları tarafımdan yapılmakta olan 360° Videoları,  Minel Mimarlık Firmamızın ismi altında uygulamaya devam etmekteyim.

Berna & Çağıl – Nikah Töreni

Trilye (Zeytinbağı) Mudanya/BURSA

2) Bursaspor Takımına yaptığımız VR-Gözlük destekli 360° Sanal Tur:

             2016 Yılının son çeyreğinde Bursaspor Klübümüze bedelsiz olarak hazırladığımız sanal tur projemizdir. Yapmaktaki amacımız, stadyumda taraftar bölgelerinin bilinmesi ve kombine satışlarının artışını hedeflemekteydik. Ayrıca Stadyumu yeni yapılmış olan Şehir takımımızın soyunma odalarını da bedelsiz olarak tasarlayarak yönetime sunmuştuk.