Danışma Süreci

Yeni evinizin nasıl olmasını istediğinizi tam olarak bilseniz de, yeni evinizi inşa etmek için yeni fikirler arıyor da olsanız, bu fikirleri sorunsuz bir şekilde hayata geçirmenize yardımcı olacak paha biçilmez kaynaklar sunar. Bu, özellikle normları ve geleneksel evleri ilerletmek ve yeni bir ev inşa etmek istiyorsanız önemlidir.

Süreçler Hakkında

Mimari, bir yapının ne için kullanılacağı, nereye mevkilendirileceğini ve ne kadar bütçe ayrıldığını bilinerek; yapının yönlendirilmesi, amacına uygun yapılması iklimlendirilmesi gibi ince ayrıntılarına kadar düşünülerek tasarlanan yapılardır. Yapının her bir parçasını ve nasıl inşa edileceğini gösteren ayrıntılı modeller ve çizimler inşaat sahibi için etüt halinde sunulur. Kişinin isteği doğrultusunda belli başlı kriterleri aşmayarak proje revize edilerek hayata geçmesi için projelendirme işleminin genelidir. Ruhsat Projeleri, ilgili Mimar tarafından orta ve köklü olmak üzere tadilata sokulabilir. Mevcut mimarınızı değiştirmek için Muafakatname almanız gerekmektedir.

Tadilat nedir?
Arapça kökenli, değişiklik anlamında kullanılan kelimedir. Revizyon etmek tekrar yapmak eksikleri gidererek, istekler doğrultusunda göze hoş geleni yapmaktır.
Mimaride tadilat iki şekilde olur
1) Mimari Ruhsat Projesi tadilatı:
İmarı bulunan arsanızın üzerine, ilgili belediyece düzenlenen imar durumuna uygun şekilde hazırlanmış ruhsat projelerinin, tadilat projesi adı altında tekrar çizilmesi durumudur. Bu durumda ruhsat projesini çizen mimara tekrar gidilerek tadilat projesi hazırlanır. Başka mimara tadilat projesi çizdirmek için, ruhsat projenizin altında imzası olan mimardan muvafakatname alınması gerekmektedir.
2) Ev, ofis vb tadilatlar ( dekorasyon ):
Dış cephede değişiklik yapmadan, ruhsat projesinde gösterilen mekan metrajlarıyla oynamadan; renk, ışık, boya, zemin ve duvar değişiklikleri gibi iç mimari hizmetlerin yapıldığı uygulamadır. Bu uygulamalara halk dilinde dekorasyon olarak adlandırılsa da eski binalarda tesisatların değişimi de bu kapsamdadır. Doğalgaz tesisatı haricinde diğer tesisatlarda projeye gerek olmaksızın tadilat yapılabilir.

Ticari olarak lisanslı, sigortalı ve teminatlı StrusturePress, Amerika Birleşik Devletleri'ndeki pazarlarımızda çok çeşitli ticari ve konut projelerinde yer alan genel bir yüklenicidir.


 

 

Mevcut uygulamanıza uyacak, çevreye fayda sağlamak için binanızdaki veya evinizdeki yeşil özellikleri seçme ve kurma sürecinde size rehberlik eder.
Yapının maliyeti normal bütçenizden biraz daha yüksek iken, yaklaşık% 5-10. Doğru bina yüklenicisini kullanarak, verimli bir şekilde bekleyebilirsiniz.
Doğru bina yüklenicisi olarak, daha dayanıklı, daha sağlıklı yaşaması ve daha az ihtiyacı olan verimli bir ev bekleyebilirsiniz.

61

25

33