Rose Cakes Kafe ve Organizasyon

Kafe ve Organizasyon


Bursa’nın 23 Nisan Mahallesinde Kafe ve Organizasyon işlerinin uygulanacağı bir konsept proje hazırladık.

Bu Projenin Sanal Turuna ve görselleştirmeleri paylaşıyoruz. Mekanın Sahibi Sayın Tuğba Gökçe Hanımın isteği doğrultusunda, İç Mimar Uğur Rica ile birlikte yapmış olduğumuz çalışmayı tasarlarken biz çok eğlendik. Güzel vakit geçirmeniz dileğiyle.


SANAL TUR İÇİN TIKLAYIN.

Çözüm Koleji – Bandırma

Çözüm Koleji


Bandırma’da eğitime bağlayan okulumuzun dış cephe, Vaziyet planı yerleşimi gibi Mimari Konularda yardımcı olduk. Uygulaması başlamadan önce 3D Görselleştirme ile Sunumumuzu hazırladık.


MNÇ Koleji

MNÇ Koleji


Bursa’da hizmet vermekte olan MNÇ Koleji’nin, Osmangazi’de bulunan Temel Lisesi’nden sonra Kükürtlü’ye açmış olduğu Butik Okul şubesi için dış cephe, çevre tasarımı ve iç mekanlardaki tadilat-tasarımları yapılmıştır. Bir dönüme arazide 525m² üzerine oturmuş, yaklaşık 1500m² kullanılabilir inşaat alanına sahiptir.
Daha öncesinde ünlü bir restorant olan bu mekan, Milli Eğitim Bakanlığı’nın standartlarını belirlediği öğrenci başına düşen m²-m³ birimleri üzerinden maksimum sayıda bölüm ve derslik oluşturulmuştur.

Işıksoy Teksti

Yönetim Binaları Tasarımı


Bursa’ nın önde gelen tekstil firmalarından Olan Işıksoy Tekstil için rendering işlemleri ile hazırlamış olduğumuz sanal tur.

2 Adet yönetici ofisi

1 Adet Toplantı odası

Giriş Fuaye alanını kapsamaktadır.


SANAL TUR İÇİN TIKLAYIN.

Urfa’da Bir Villa

Hakan Tokdemir Village’s


İçme suyunun özel oluşturulmuş kuyudan geldiği sistemde, sulama için ihtiyaç duyulan su; drenaj sistemi ile yağmur suyunun toplandığı bir tanktan gelir.

Sürdürülebilir tasarım güneşin kışın evi ısıtmasını ve yazın da güneşten korunmasını sağlar. Jeotermal enerjinin kullanılması, soğutma ve ısıtma sistemleri için enerji tasarrufu sağlar. Odalar, arsanın arka tarafındaki güneş panelleri ile birlikte havuz suyunu ısıtan sarmalla kaplıdır.

Elektrik enerjisi üretimi için arsanın arka tarafına fotovoltaik paneller yerleştirilmiştir.
H3 çevre dostu malzemelerle inşa edildi ve ev içindeki iç mobilyalar, sahibinin ihtiyaçlarına göre tasarlandı. Tasarımın amacı temiz çizgiler ve minimalist estetik ile lüks ve ergonomik bir ortam yaratmaktı. Yapının çevresi, heykeltıraş John Aspras tarafından yaratılan ve evin özetini veren duvar heykelleri ile dekore edilmiştir. Mimari, inşaat malzemeleri ve teknolojiler, hepsi bu dinamik ve çağdaş evin yapımına katkıda bulunuyor.

İsmail Hakkı Busevi Tekkesi

İsmail Hakkı Tekkesi Islak Zeminlerin Revizyonu


Daha önce defalarca kez ilgili Belediyeler tarafından tadilatı yapılmış olan İsmail Hakkı Bursevi Tekkesi için 2019 Yaz döneminde gönüllü bir hayırseverin çıkarak yaptırmak istediği bu anlamlı görevin teknik adamlığını üstlenmiştim.

Daha önceki dönemlerde tadilat yapılırken seramik ve mermerleri kırmadan üzerlerine yapıştırılarak tadilat yapılmış. Şöyle ki Tuvalet kısımlarında kırım yaptığımda derinliği 60 cm mesafede olan 55 m² zemine sahip tuvalet bölümlerinden 10 Kamyon silme moloz taşınmıştır.. Ayrıca bu kırımlar sırasında duvarların arasından üst katındaki şadırvandan gelen sular birikmiş olup rutubet ve duvarların su emme durumlarını kesmek amacıyla uzun bir tadilat süreci geçirdik. Tuvaletlerin yukarıya kod oluşturmaması açısından “S” boruları temelin demirleri arasına kadar ince işçilikle yerleştirilmiştir. Aynı şekilde tuvaletlerin üzerinde bulunan Şadırvanda “yalak” olarak tabir edilen sistemdeki zemin de kırılmıştır.


Şadırvan için özel üretim abdestlikler

Şadırvan tadilatında farklı bir methot uygulamak istemem sebebiyle, yurt dışında gördüğüm bir abdestliğin Türkiye’ye gelme fiyatlarının çok yüksek olması sebebiyle, abdestlikleri blueprintleri ile modelleyip kalıbını çıkarttırarak 20 Adet çok uygun fiyatlara özel üretim bir iş yapmış olduk. Tüm Tesisat alt yapılarının  giderlerini pimaşlar ile gizleyerek, kullanıcı suyu kullandıktan sonra direk logara akmasını sağlamış olduk.

Modellediğimiz tabureleri de paslanmaz çelikten yaptırarak, sudan,nemden etkilenmemesini sağladık.

Bursaspor Timsah Arena

Sanal Tur ve Soyunma Odası Projesi


2016 Yılının son çeyreğinde Bursaspor Klübümüze bedelsiz olarak hazırladığımız sanal tur projemizdir. Yapmaktaki amacımız, stadyumda taraftar bölgelerinin bilinmesi ve kombine satışlarının artışını hedeflemekteydik. Ayrıca Stadyumu yeni yapılmış olan Şehir takımımızın soyunma odalarını da bedelsiz olarak tasarlayarak yönetime sunmuştuk.İç Mimar Uğur Rica ve bu projeye vesile olan Yiğit Gürvardar’a teşekkür ederiz.

Bursaspor Timsah Arena Sanal Turu için Tıklayın