Gülüş Tasarım Klinikleri

Diş Kliniğinden Fazlası

Bursa’da bulunan Diş Hekimlerimiz Sevgin ŞEN ve Elif Beycan ŞEN için yapmış olduğumuz Diş Kliniğinin değişim videosudur.


Süreç nasıl işledi ?

Sevgin Beyler ile görüştükten sonra mekanda kaç hekimin çalışacağı nasıl bir yer istediklerini belirledik. Sağlık Bakanlığı’nın yönetmeliklerine uyacak şekilde planlamamızı yaparak kendilerine sunduk.

Uygulamalar tamamlanmasının ardından ruhsat sürecine kadar olan bölümde kendilerine yardımcı olduk.

Rose Cakes Kafe ve Organizasyon

Kafe ve Organizasyon


Bursa’nın 23 Nisan Mahallesinde Kafe ve Organizasyon işlerinin uygulanacağı bir konsept proje hazırladık.

Bu Projenin Sanal Turuna ve görselleştirmeleri paylaşıyoruz. Mekanın Sahibi Sayın Tuğba Gökçe Hanımın isteği doğrultusunda, İç Mimar Uğur Rica ile birlikte yapmış olduğumuz çalışmayı tasarlarken biz çok eğlendik. Güzel vakit geçirmeniz dileğiyle.


SANAL TUR İÇİN TIKLAYIN.

Çözüm Koleji – Bandırma

Çözüm Koleji


Bandırma’da eğitime bağlayan okulumuzun dış cephe, Vaziyet planı yerleşimi gibi Mimari Konularda yardımcı olduk. Uygulaması başlamadan önce 3D Görselleştirme ile Sunumumuzu hazırladık.


MNÇ Koleji

MNÇ Koleji


Bursa’da hizmet vermekte olan MNÇ Koleji’nin, Osmangazi’de bulunan Temel Lisesi’nden sonra Kükürtlü’ye açmış olduğu Butik Okul şubesi için dış cephe, çevre tasarımı ve iç mekanlardaki tadilat-tasarımları yapılmıştır. Bir dönüme arazide 525m² üzerine oturmuş, yaklaşık 1500m² kullanılabilir inşaat alanına sahiptir.
Daha öncesinde ünlü bir restorant olan bu mekan, Milli Eğitim Bakanlığı’nın standartlarını belirlediği öğrenci başına düşen m²-m³ birimleri üzerinden maksimum sayıda bölüm ve derslik oluşturulmuştur.

Balabanbey Dörtçelik İlkokulu

Atatürk Köşesi Revizyonu


Bursa ‘nın Yıldırım ilçesine bağlı Balabanbey Dörtçelik İlkokulumuzun Okul girişindeki Atatürk Köşemize revizyon yaptık. Böylelikle Klasik Atatürk Köşelerinden ziyade günümüze uygun canlı yosun duvar uygulamamızla iç mimar Uğur Rica arkadaşımızın tasarımı ile birleşerek ortaya güzel bir iş çıktı.

 

Yapılış Videosu:

 

Seminer Salonu Revizyonu


Bursa ‘nın Yıldırım ilçesine bağlı Balabanbey Dörtçelik İlkokulumuzun zemin katından bulunan, kirişlerin sıklığı ve mekanın basıklığı sebebiyle değerlendirmekte zorlanılan mekanın, projelendirme ve uygulamasını yaparak, okulun öğrenci ve öğretmenlerine seminer salonu olarak kazandırdık.

Yapılış Videosu:

 

 

Devlet okulunda mümkün mü ?


Devlet okullarında bu tarz yeniliklerin zor olmasının temel sebebi, yöneticilerin vizyon eksiğinden ziyade, döner sermayelerdeki yetersizlik ve günümüz şartlarında kar marjı olmadan teknik insanların iş yapmamalarından kaynaklıdır. Unutmamak gerekir ki ülkenin tüm öğrencileri yenilikleri hak eder. Biz bireyler ve teknik insanlar olarak elimizden geleni yapmalıyız.

Uludağ Üniversitesi – Distile SU

Distile Su – Ameliyathane suyu


Uludağ Üniversitesi Tıp Fakültemizde atıl olarak duran bir bölümü, şebeke suyunun temizlenip yumuşatılarak ameliyathanelere gitmesini sağlayacak sistemin kurulumunu gerçekleştirdik.

Teslim aldığımız ilk hallerini fotoğraflardan görebilirsiniz.

Işıksoy Teksti

Yönetim Binaları Tasarımı


Bursa’ nın önde gelen tekstil firmalarından Olan Işıksoy Tekstil için rendering işlemleri ile hazırlamış olduğumuz sanal tur.

2 Adet yönetici ofisi

1 Adet Toplantı odası

Giriş Fuaye alanını kapsamaktadır.


SANAL TUR İÇİN TIKLAYIN.

Soner Bey’in Butik Apartmanı

Soner Bey’in Butik Aile Apartmanı


-Van İlimizde bulunan Soner Bey için istekleri doğrultusunda hazırladığımız dış cephe çalışması.

İsmail Hakkı Busevi Tekkesi

İsmail Hakkı Tekkesi Islak Zeminlerin Revizyonu


Daha önce defalarca kez ilgili Belediyeler tarafından tadilatı yapılmış olan İsmail Hakkı Bursevi Tekkesi için 2019 Yaz döneminde gönüllü bir hayırseverin çıkarak yaptırmak istediği bu anlamlı görevin teknik adamlığını üstlenmiştim.

Daha önceki dönemlerde tadilat yapılırken seramik ve mermerleri kırmadan üzerlerine yapıştırılarak tadilat yapılmış. Şöyle ki Tuvalet kısımlarında kırım yaptığımda derinliği 60 cm mesafede olan 55 m² zemine sahip tuvalet bölümlerinden 10 Kamyon silme moloz taşınmıştır.. Ayrıca bu kırımlar sırasında duvarların arasından üst katındaki şadırvandan gelen sular birikmiş olup rutubet ve duvarların su emme durumlarını kesmek amacıyla uzun bir tadilat süreci geçirdik. Tuvaletlerin yukarıya kod oluşturmaması açısından “S” boruları temelin demirleri arasına kadar ince işçilikle yerleştirilmiştir. Aynı şekilde tuvaletlerin üzerinde bulunan Şadırvanda “yalak” olarak tabir edilen sistemdeki zemin de kırılmıştır.


Şadırvan için özel üretim abdestlikler

Şadırvan tadilatında farklı bir methot uygulamak istemem sebebiyle, yurt dışında gördüğüm bir abdestliğin Türkiye’ye gelme fiyatlarının çok yüksek olması sebebiyle, abdestlikleri blueprintleri ile modelleyip kalıbını çıkarttırarak 20 Adet çok uygun fiyatlara özel üretim bir iş yapmış olduk. Tüm Tesisat alt yapılarının  giderlerini pimaşlar ile gizleyerek, kullanıcı suyu kullandıktan sonra direk logara akmasını sağlamış olduk.

Modellediğimiz tabureleri de paslanmaz çelikten yaptırarak, sudan,nemden etkilenmemesini sağladık.

Bursaspor Timsah Arena

Sanal Tur ve Soyunma Odası Projesi


2016 Yılının son çeyreğinde Bursaspor Klübümüze bedelsiz olarak hazırladığımız sanal tur projemizdir. Yapmaktaki amacımız, stadyumda taraftar bölgelerinin bilinmesi ve kombine satışlarının artışını hedeflemekteydik. Ayrıca Stadyumu yeni yapılmış olan Şehir takımımızın soyunma odalarını da bedelsiz olarak tasarlayarak yönetime sunmuştuk.İç Mimar Uğur Rica ve bu projeye vesile olan Yiğit Gürvardar’a teşekkür ederiz.

Bursaspor Timsah Arena Sanal Turu için Tıklayın